Intersteno Türk Hakkında

İntersteno-Türk Hakkında :

Türkiye 5 Mayıs 1957 tarihinde INTERSTENO’ya katılmış; aynı tarihte Merkez Komitesine de üye olmuştur.İlk temsilcimiz İhsan YENER,  ikinci temsilcimiz 25 yıldır bu görevi yürüten Seçkin KÖSE'dir.

İntersteno - Türk Grubu Üyeleri hakkında bilgi sunmak istiyoruz. Bu Grubumuzda, F Daktilo kitapları bulunan, Üniversite Öğretim Görevlisi olarak da çalışmış olan  değerli Hocamız Muzaffer OKUTKAN bir numaralı en kıdemli üyemizdir. Ondan sonra ikinci kıdemli üyemiz F Klavye Standardının tescilinin gerçekleşmesini sağlayan Ünal UZDİL hocamızdır.

Diğer üyelerimiz, Jüri, Hakem ve Üye, Saynur KILIÇASLAN, Osman TÜLÜ,  Nurben DÖNMEZ,  eski Dünya Daktilografi/Bilgisayar Şampiyonları, Ece ÖZBAYRAK, Seçkin KÖSE, Hasan ATAY, Akar APAY, Bayram BORA,  Hüsnü ABBAS, Yılmaz TOKGÖZ, Cezmi SEZER, Recep ERTAŞ, Celal AŞKIN, Recep ÇÖMLEKÇİ, Hakan KURT, Emrah KUYUMCU, Ezgi AKTÜRK, İlyas PAMUKÇU, Zehra TAŞKALE, Mehmet KURT, Öğretmen, Hüseyin ÖZÇELİK,  Ümame KUYUMCU,  Gülnur İNAN, Hasan ERDOĞAN, Hüseyin EROĞLU, Gülendam Hocamız ile Tufan BEKMEZ, Ümit SERBEST, Hakan TOPUZOĞLU, Dr.Aydın AKYOL, Prof.Dr. Belkıs ÖZKARA, Doç.Dr. İsmail Hakkı NAKİLCİOĞLU, Prof.Dr. Ahmet Bayram Kemal BAYRAM, Sevilay GÜNDOĞDU, Av. Bekir ARABACI, Murat ARISOY gibi bilgisayar mühendislerimiz ve grubumuzu destekleyen, öğretim görevlileri,  gönül verenlerdir.

Rahmetli İhsan YENER hocamızın vefatından sonra, F Klavye Duayenlerinden Muzaffer OKUTKAN ve Ünal UZDİL hocalarımızın, ilk Dünya Şampiyonumuz Ece ÖZBAYRAK’ın muvafakatı ile İNTERSTENO TÜRK GRUBU Başkanlığına en kıdemli üyesi ve İNTERSTENO’nun Türkiye Temsilcisi olan Seçkin KÖSE getirilmiştir.

İntersteno-Türk Grubu olarak oluşturduğumuz bu sitede İntersteno, F Klâvye, Stenografi, Bilgisayar ve yapılan Dünya Şampiyonaları hakkında ilgilenenlere bilgi vermeyi amaçlamaktayız.

Bu şampiyonalar için istekli kişileri Yarışlar bölümünü incelemeye ve kendilerini ölçmek için verilen testlerimiz sonunda başarılılarsa, kurumumuz tarafından hiçbir ücret karşılığı olmaksızın yetiştirilmek üzere kurumumuza davet ediyoruz.

SEÇKİN KÖSE
TÜRKİYE TEMSİLCİSİ VE
INTERSTENO - TÜRK GRUBU BAŞKANI