İlyas Pamukçu ZAV-Olomouc Klavye Şampiyonu oldu

Admin 05 Kasım 2017 Dünya Şampiyonaları 653 -A+
Afyonkarahisarlı 17 yaşındaki Öğrenci İlyas Pamukçu şampiyonluğunu Çekyada da sürdürdü.
İlyas Pamukçu ZAV-Olomouc Klavye Şampiyonu oldu

ULUSLARARASI ZAV-OLOMOUC KLAVYE YARIŞINDA DA İLYAS PAMUKÇU ŞAMPİYON OLDU

Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Çek Grubu tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası ZAV-Olomouc Klavye Yarışına iki yarışçısı ile katılan F KLAVYE kullanan Türk Grubumuz Şampiyonluk kazandı. Bu yıl 2-3 Kasım 2017 tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nin Olomouc şehrinde düzenlenen yarış; Çek Cumhuriyeti’nden 20 okuldan yarışçıların ve ayrıca Macaristan, Slovakya ve Türkiye’den uluslararası katılımlarla gerçekleşti. 20 yaş ve altındaki ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen klavye yarışında yarışçılar birinci gün yaptıkları egzersiz yarışlarının ardından ikinci gün 3 adet 10 dakikalık sürat ve hatasızlık yarışlarına katıldılar. 10 dakikalık klavye yarışlarında Türk Grubundan Burdur Ercan Fen Lisesi Öğrencisi İlyas PAMUKÇU (17 yaşında), iki birincilik ve bir ikincilik alarak, toplam sıralamada dakikada net 122 kelime ile şampiyonluk kazandı.

10 Dakikalık klavye yarışlarında Türk Grubundan Fenerbahçe Anadolu Lisesi Öğrencisi Mete Özen de (15 yaşında) toplam sıralamada dakikada net 87 kelime ile 7’ncilik derecesi elde etti. Intersteno Çek Grubu tarafından düzenlenen ZAV-Olomouc yarış ve etkinliklerine ayrıca Intersteno’yu temsilen Intersteno Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Kuyumcu, Intersteno Jüri Üyeleri Saynur Kılıçaslan ve Nurben Dönmez ile AB proje işbirlikleri kapsamında İntersteno-Türk Grubu üyesi Ezgi Aktürk katıldılar. 

Her yıl Kasım ayında düzenlenen ZAV-Olomouc yarış etkinliklerinde ayrıca tüm gençlere yönelik sosyal etkinlikler, gezi turları ve eğlenceli aktiviteler gerçekleştirildi.

Yorumlar